Stadnina Koni
tel. +48 82 577 12 00, e-mail: bialka@mhr.com.pl

PZHKM - ZJAZD W SK BIAŁKA

 

Polski Związek Hodowców Koni Małopolskich – nowe rozdanie

 

Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbyło się 18 stycznia w Stadninie Koni Białka został wybrany nowy zarząd związku w skład, którego weszły następujące osoby:

Tomasz Nowak – Prezes

Dariusz Kotyra – Wiceprezes

Aleksander Sokołowski – sekretarz

Mateusz Staszałek – skarbnik

Katarzyna Podkańska-Dziubińska – członek zarządu

Taki skład zarządu pozwala mieć nadzieję na dynamiczny rozwój związku gdyż jego członkowie od lat związani są zarówno z hodowlą jak i ze sportem jeździeckim na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

 

Komisja rewizyjna:

Jarosław Skrzypek – Przewodniczący

Mariusz Kijek – członek komisji

Michał Wolski – członek komisji

 

Poprzedni zarząd pod wodzą Jerzego Urbańskiego dostał absolutorium od przybyłych licznie na wybory członków, zatem nowe wybory odbyły się bezproblemowo, szybko i sprawnie. Przed nowym zarządem oraz członkami związku, którzy bardzo licznie zebrali się w SK Białka (ok. 45 osób) pojawia się bardzo wiele wyzwań i zadań do realizacji. Motywem przewodnim, bo nie może być inaczej jest koń małopolski, dbałość o jego rozwój jak również pomoc dla hodowców zajmujących się tematyką. Podczas spotkania omówiono wiele zagadnień związanych przede wszystkim z hodowlą, codziennymi problemami z którymi borykają się hodowcy nie pomijając przy tym aspektów sportowych. Wśród gości zaproszonych, którzy zabierali głos oraz odpowiadali na liczne pytania hodowców byli m.in. Paweł Mazurek – prezes PZHK oraz Bogdan Kuchejda – szef komisji Księgi Stadnej Koni Rasy Małopolskiej. Była to jedna z nielicznych okazji spotkania się w tak szerokim gronie, zjazdy odbywają się co 4 lata, kolejna taka możliwość to coroczne, cykliczne wydarzenie w SK Białka jakim jest Narodowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej. W roku 2020 (6-7 czerwca) będzie to już XXIII odsłona tego wydarzenia. Nowy zarząd zobowiązał się do prężnego działania, zarówno w dziel hodowlanym jak i sportowym, oraz bliskiej współpracy z włodarzami SK Białka przy organizacji Czempionatu Narodowego oraz innych imprez hodowlanych i sportowych, które będą odbywać się na terenie SK w której to swa siedzibę ma zarówno PZHKM jak i Narodowe Centrum Hodowli Koni Małopolskich. 

 

>>> Powrót do listy aktualności