tel. +48 82 577 12 00, e-mail: bialka@mhr.com.pl

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

Sukces Białki na Mistrzostwach Województwa w Skokach!

Trzy złote, dwa srebrne medale!

W dniach 17-18 października w ośrodku jeździeckim w Pólku k Lublina rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Skokach przez Przeszkody.

Rywalizacja toczyła się w 7 rundach odpowiadających kolejnym wysokościom z uwzględnieniem wieku jeźdźców. Każdy z jeźdźców przez dwa dni rywalizacji miał do pokonania 4 różne, stopniowo coraz trudniejsze technicznie parkury.

W barwach LKS Białka wystartowało 5 zawodników na 8 koniach.

W rundzie trzeciej podwójne zwycięstwo Białki, złoty medal wywalczyła Maria Tomczyk na klaczy Paranoja z bardzo dobrym łącznym wynikiem 4 punkty, srebrny medal Dominika Gołąb na klaczy Fobia łącznie 6 punktów. Maria zdobyła także puchar dla najlepszego zawodnika mistrzostw w kategorii młodzików.

Rundy czwarta i piąta to dwa złota, od niedawna pracującej i trenującej w Białce, Agnieszki Bącik- w czwartej na Dianie- cztery parkury bez zrzutek, w piątej na Gonzadze L z wynikiem 8 punktów.

W rundzie szóstej do podium zabrakło niewiele. Aleksandra Siemieniuk startująca na Szamanie i Jarosław Sulowski na Kalabrii- oboje z bardzo dobrym wynikiem końcowym 8 punktów- zajęli miejsca czwarte i piąte.

Jarosław Sulowski, tym razem na Eskadzie, był też piąty w najwyższej rundzie siódmej, z dobrym wynikiem 16 punktów, zważywszy że to pierwszy tak poważny start tej pary w klasie N. Zawodnik otrzymał puchar dla najlepszego jeźdźca startującego na koniu sześcioletnim.

W klasyfikacji drużyn ekipa z Białki zajęła wysokie drugie miejsce.